JH432A HPE FlexNetwork 10500 M2SG 1Gigabit Expansion module

–Actual product may vary from the images–
- All products are sourced from authorized distributors, global surplus channels and enterprise decommissioning programs.
- Free Ground Shipping (USA) except Hawaii and Alaska
- 0 units in stock
Out of stock
- Visa
- Master Card
- AMEX
- Discover
- Stripe
- Wire Transfer for International Orders
For bulk orders email us at sales@d-ziner.com or call us at 833-375-8324.
Warranty & support: Varies by product — extended warranties available through manufacturer. All hardware inspected and verified before shipment.
- Express Delivery in USA only on in stock items - 1 to 3 Business Days
- International Shipping on buyer's account
- International Shipping takes 7-10 Days
Product Details
Free Ground Shipping in USA: get within 3-5 Business Days. Express delivery (in stock) 1-3 Business Days.
Global Shipping: on buyer’s shipping account or we can provide a quote. All international duties/customs are buyer’s responsibility.
Returns: Please contact support within 14 days of delivery for defective or incorrect items. All returned hardware must be in original condition.See our Refund Policy.
Warranty: Varies by product – contact us for specific unit warranty certificate.
✓ 100% hardware inspection & verification before shipment.
✓ Sourcing from authorized distributors, global surplus channels and enterprise decommissioning programs – fully tested & authenticated.
✓ Transparent global shipping: buyer’s shipping account or we arrange via FedEx/UPS.
✓ International payments accepted only via wire transfer; domestic orders via Stripe (Visa, MC, Amex).
- The warranty for refurbished units is 30 days.
- The warranty for New units is as per the manufacturer’s terms and conditions.
MAIN SPECIFICATIONS | |
| Product Description | HPEFlexNetwork 10500 M2SG Module – expansion module – 10 Gigabit SFP+ / SFP (mini-GBIC) x 32 + 40 Gigabit QSFP+ x 4 |
| Device Type | Expansion module |
| Form Factor | Plug-in module |
| Ports | 10 Gigabit SFP+ / SFP (mini-GBIC) x 32 + 40 Gigabit QSFP+ x 4 |
| Dimensions (WxDxH) | 21.3 in x 8.3 in x 20.7 in |
| Weight | 15.63 lbs |
| Cabling Type | Ethernet 10GBase-R, Ethernet 40GBase-R |
| Data Link Protocol | 10 GigE, 40 Gigabit LAN |
EXTENDED SPECIFICATIONS | |
| General | |
| Device Type | Expansion module |
| Form Factor | Plug-in module |
| Networking | |
| Ports | 10 Gigabit SFP+ / SFP (mini-GBIC) x 32 + 40 Gigabit QSFP+ x 4 |
| Connectivity Technology | Wired |
| Cabling Type | Ethernet 10GBase-R, Ethernet 40GBase-R |
| Data Link Protocol | 10 Gigabit Ethernet, 40 Gigabit Ethernet |
| Expansion / Connectivity | |
| Interfaces | 32 x 10Gb Ethernet – SFP/SFP+ ? 4 x 40Gb Ethernet – QSFP+ |
| Dimensions & Weight | |
| Width | 21.3 in |
| Depth | 8.3 in |
| Height | 20.7 in |
| Weight | 15.63 lbs |
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| SKU | JH432A |
| Condition | New |
| Brand | HPE |
| GTIN | 190017 082257 |



